Онлайн гра Steamcraft в жанрі стімпанк

Steamcraft огляд гри зі створенням власних бойових машин

Steamcraft це стріляла, що розрахована на багато користувачів, де ви керуєте бойовими паровими машинами, одягненими в броню і озброєними різноманітними знаряддями, зокрема які створюються самостійно, і тому гравець відчує себе ще інженером конструктором. Ви будете збирати схеми і деталі для створення своєї ідеальної конструкції для знищення ворогів. З цієї частини багато хто почне порівнювати гру з MineCraft, а ось щодо боїв то механіка дуже схожа на танкоподібні шутери зокрема на всіма улюблений Word of Tanks. Тільки тут антураж по повній заряджений на стімпанк, а поля битв більше схожі на пустелі пост-апокаліпсису.

Самі розробники стімкрафта спочатку заявляли, що намагалися створити клон популярної гри в англомовному інтернеті під назвою Robocraft, при цьому фанати такого жанру знайдуть подібності з Autocraft. Спочатку гра була доступна тільки в соціальній мережі вконтакте і на ігровому порталі Iplayer. Розробники обіцяють, що незабаром гра з'явиться на майданчику Steam.

Що найцікавіше, так це робота в браузері на движку Unity і зауважте, що вона не вимоглива до заліза і не потрібно танцювати поряд з бубном, щоб убезпечити себе від лагів. Найімовірніше надалі вона перекочує в клієнтську версію. Щоб почати грати необхідно зареєструватися на одному з майданчиків, де розміщена гра, поширюється безкоштовно по free-to-play, але є природно магазин з покупками за реали.

Таблиця основних характеристик
ТипБраузерна гра
ЖанрШутер, Стрілялка, Екшен, MMORPG
РозробникPAX83, cahekp
ВидавникIplayer
СтатусЗапущена
Особливість3D, Flash
Дата виходу2015
Тип розповсюдженняfree-to-play (безплатно)
Офіційний сайтiplayer.org/game/steamcraft

Сюжет

В цьому всесвіті світ пішов іншим шляхом розвитку, тут не було нафти, газу і ядерної енергетики, в стімкрафті правлять балом парові машини. Ні якої передісторії і сюжету за фактом немає, тисячі гравців беруть участь в гонці технологій, щоб озброїти свою бойову машину, і доводять свою перевагу на полі бою. Кінцевої мети немає, навіть коли ви створите всі можливі машини, боротися можна вічно.

Інтерфейс і управління

Інтерфейс гри не відрізняється будь-якої танкоподібної стрілялки, все зрозуміло і зручно згруповано. Бойова частина дуже мінімалістично, тільки таймер, міні-карта, склади команд і FPS. А ось ваш ангар і за сумісництвом конструкторське бюро рясніє безліччю вкладок, по більшій мірі зав'язаних на конструюванні і крафті, тут ви будете проводити чимало свого часу. Управління просте, як в шутерах, мишкою цілитеся і стріляєте, а за допомогою клавіш клавіатури пересуваєтеся.

Геймплей

Ігрова механіка в SteamCraft, як і в будь-якій стрілялці гранично проста, їздиш, гасиш з усіх знарядь у ворогів і намагаєшся якомога точніше ложить свої ляпаси, щоб показати найбільшу результативність. За кожен бій ви будете отримувати досвід і гроші, за який ви зможете відкривати нові блоки для конструювання машин і купувати потрібні деталі. Тут сама суть гри як в Word of Tanks, але тільки вогнедишного монстра вивергає смертоносні плюхи можна створити самостійно виходячи зі своїх переваг.

Якщо в цілому подивитися, то крафтінг ваших бойових посудин є головною фішкою проекту, яка реально заворожує і змушує робити більш смертоносні вироби, щоб на сленгу геймерів нагинати своїх опонентів. Поле для експериментів не має кордонів, тут різні варіації можна перебирати вічно. А ось щодо безпосередньо самого бою, то він виглядає бадьоро, але різноманітність режимів полягає тільки в захопленні бази. Наявність на полі брані одночасно як наземної, так і повітряної техніки задає якийсь екшен і непередбачуваність. Більш докладно важливі аспекти гри ми розглянемо в описі нижче.

Steamcraft системні вимоги та характеристики

Мінімальні
OCWindows XP, 7, 8.1
Процесор800 MHz
Оперативна пам'ять128 Mb
Місце на диску100 Mb
Відеокарта64 Mb
АудіокартаDirectX 9.0c
Швидкість Інтернету256 Кбіт/с
Рекомендуємі
OCWindows 10
Процесор1.2 GHz
Оперативна пам'ять1 GB
Місце на диску150 Mb
Відеокарта128 Mb і більше
АудіокартаDirectX 9.0c і вище
Швидкість Інтернету1 Мбіт/с
Більш докладно про ігровий світ

Доступні блоки при крафті машини

Почнемо з того що вся техніка в SteamCraft називається Крафт, і якщо ви в ангарі постараєтеся, то дуже рідко будете зустрічати подібну техніку на поле бою. Всі машини мають чотири основних параметри, такі як: клас, тиск - це потужність двигуна, емблеми - це елементи декору, броня - відображається як вага і означає рівень загального Hp. За рахунок класовості техніки присутній автобаланс, що дозволяє відчувати себе комфортно гравців на техніці різного ступеня прокачанності. Є цікава можливість подивитися на докладний опис крафтів друзів і інших гравців і перейняти ідеї.

Блоками називаються деталі для зборці машини, вони ж є модулями, всього є шість типів блоків:

  • Корпус - це каркас, на який кріпляться всі інші деталі, можуть бути різної форми і з різних матеріалів;
  • Саркофаг - це так би мовити серце і двигун вашої машини;
  • Переміщення - це всілякі колеса, гусениці та пропелери дозволяють рухатися, ваш транспортний засіб також може літати, не торкаючись землі;
  • Зброя - різнопланове озброєння, яким можна забезпечити свої бойові машини;
  • Емблеми - наклейки на корпус, є елементами дизайну;
  • Декор - суто прикраса машини, що не додають до характеристик.

Модифікації та магазин схем

Кожен з встановлених вами блоків підлягає модифікаціям і апгрейду, без кардинальної зміни в техніці. Сам блок не вилучається, він просто стає більш вищого класу, якщо ваш досвід і ресурси дозволяють зробити модифікацію, просто робите вибір і натискаєте виконати. Відносно магазину схем, тут кожна з них має 10 класів, вони діляться на дві категорії, перша це від розробників, а друга від самих гравців, при цьому свої вироби ви можете вільно продавати.

Виробничий цех

Це наймасштабніша вкладка в грі, і якщо ви любитель конструювати, то будете в SteamCraft витрачати більшу частину часу саме тут. Спочатку може здатися цей процес дуже складним, але це не так, якщо будуть труднощі, то існує вбудована база знань для новачків з підказками і докладними описами. Як ми говорили в попередніх пунктах, блоки мають класи, і вивчення нижчих можна буде проскочити.

В цеху проходить безпосереднє вивчення, а на складі ви зберігаєте створені деталі в очікуванні подальшого застосування. До того ж є можливість в тренувальному режимі протестувати своє конструкторське твір. Як тільки ви закінчите створення своєї техніки, то зможете зробити фарбування або нанести камуфляж.

Сам процес простий, для початку уявляєте кінчені мета і робите каркас, встановлюєте серце машини саркофаг, далі вибираєте блоки переміщення, встановлюєте зброю, і робите фінальний штрих у вигляді поклейці емблем та прикраси корпусу елементами декору.

Ресурси в грі Steamcraft

Цей пункт хочемо почати з того, що в грі передбачений банк, де можна проводити покупку преміум валюти і обмінювати ресурси. Тут же можна забирати нагороди за виконання завдань і за щоденний вхід в гру. Також є можливість купити VIP аккаунт, якщо його придбати через соціальні мережі, то ви отримаєте істотну надбавку. Всього є три типи ресурсів, два з них можна добути самостійно, а ось щоб отримати золото потрібно лише задонатити.

Срібні монети

Це найбільш ходова валюта, її ви будете отримувати, як правило, в битвах, і незалежно від перемоги або поразки ви отримаєте певну кількість цих монет. Природно ви отримаєте більше, якщо завдасте значної шкоди техніці противника, захопіть базу або допоможете союзникам. Також можна обміняти на них Gold Coins по постійному і незмінним курсом. Як і в тих же танках, ніж велику результативність ви покажете, тим більше заробите срібла.

Золоті монети

Найпростіший спосіб, щоб добути золото це банально задонатити, а якщо ви не бажаєте вкладати реальні гроші, то можете сім днів поспіль заходити в гру й отримуйте 25 GC. Вони є універсальними і прискорюють вашу прокачування, але не дають вам ніякої переваги на полі бою. За них можна купити всілякі прикраса, елементи крафта для додання унікального виду, щоб виділятися серед техніки інших гравців. Також ви зможете купити додаткові слоти для своєї техніки в гаражі або переконвертувати золото в срібло або до ж купити преміум акаунт дозволяє вдвічі більше фармити за кожен бій.

Технокоіни

Крутим, потужним схемами і блокам для конструювання бойової техніки. Отримувати їх будете також як і срібло після закінчення матчу, і чим більше ви будете результативним, тим більше отримаєте технокоінів. За запрошення одного в гру кожен день зможете отримувати істотний бонус TC. Якщо вам ліньки їх добувати і хочеться швидше вкачатися і побудувати, що хочеться, то можете по-старому задонатити.

Графіка і звук

Графічна складова як для браузерної MMORPG, навіть краще за всіх очікувань, гра показує досить бадьору картинку на сучасному графічному движку Unity 5. При цьому навіть на комп'ютерах нижче середнього тримається стабільний FPS необхідний для комфортної гри без зависань і лагів. У боях навіть натяку на якісь трабли не буде, за умови, що у вас стабільне інтернет з'єднання.

Розробники навіть при малих можливостях, ресурсах постаралися і зробили зміна погодних умов, зміну дня і ночі, а також хороші бойові ефекти. Особливо дуже ефектно виглядають бої вночі при світлі місяця, як для браузерки. Відносно звуку, то його мало і залишається щільне почуття його нестачі, музики немає зовсім, а ось звукові ефекти в самому бою вже сильно тихі. Сподіваємося що в майбутньому ситуація зміниться, так як проект подає великі надії і претендує на гідне місце на геймерскому олімпі.

Переваги та недоліки гри
Плюси
Незвичайний сеттінг для такого жанру
Низькі вимоги до заліза
Багато функціоналу
Свобода конструкторської думки
Мінуси
Не багато ігрових режимів
Недопрацьований баланс

Підбиття підсумків

Якщо взяти до уваги, що гру SteamCraft створювало лише дві особи, то кінцевий продукт більш ніж заслуговує на увагу і повагу. Так як російські розробники ентузіасти, натхненні закордонним аналогом при малому бюджеті і кількості робочих рук зробили гідну гру, в якій можна залипати годинами. Причому вони примудряються випускати оновлення і нові блоки для створення унікальних конструкцій на постійній основі, а не епізодично. Можливість крафтити і кастомінізувати свої бойові машини за власним смаком і атмосфера стімпанка за великим рахунком дозволяють розробникам довгий час знаходиться без конкурентів і накопичувати базу фанатів. Очікуємо в майбутньому покращену графіку і різноманітність в бойових режимах.

Радимо ознайомитись з іншими цікавими онлайн іграми